Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » pon 14. črc 2014 17:47:08

Původně jsem chtěl stavět opět něco na kolech. Ale jak už to u mě bývá zvykem jsem se nakonec rozhodl, že si postavím něco s architektury. Volba padla na hrad Svojanov, i když svým rozsahem to není zrovna malá stavba.

Hrad Svojanov

A bez okolků hurá do stavby. Jak je patrno s fotky neodolal jsem laserovým doplňkům, které model oživí.
Na rozcvičku je na začátku Břitová věž (hláska). Po vytvarovaní stěny nalepeny plastická okna a dveře. Celek uzavřený a jak ve spodní části, tak i pod díl 7 nalepena žebra. Velký strach jsem měl ze zesílení zdiva v horní části, ale dopadlo to dobře a tak jsem se mohl pustit do zdiva se schodištěm. To jsem nakonec také udělal plastické, ale stojí to za to. Po dokončení zdiva jsem přilepil terén a doplnil o lávku a zábradlí.
To je na zahřátí zatím všechno.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A konečně všechno pohromadě.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » stř 16. črc 2014 15:14:27

Ještě bych chtěl dodat, že model je rozdělený na šest bloků a na skupiny. Takže pracuji na bloku A, kde už mám hotovou první část Břitovou věž (hláska) a teď přidávám druhou část Renesanční palác.

A již ke stavbě. Tato fáze už byla o něco těžší, hlavně z důvodu hlídaní stěny, aby se nekroutila a také samotná okna daly dost zabrat. Ale nakonec se všechno povedlo a drobné nedostatky nejdou moc vidět.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A opět zatím hotový celek.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » sob 19. črc 2014 16:55:22

Dokončil jsem třetí část Hradní palác. Všechno bylo v pořádku až na to, že jsem přemýšlel, jestli použít laserová okna nebo ponechat původní s vystřihovánky. Nakonec jsem zvolil volbu laserových, ale není to ono. Hotový palác jsem připojil k již hotovým dvěma částem. Ještě zbývají doplnit zábradlí, ale to až později abych je nepoškodil při manipulaci. Už jsem stačil i rozdělat čtvrtou část nádvoří a přilepit ho k celku.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A opět hotový celek pohromadě.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » úte 22. črc 2014 17:13:28

K terénu nádvoří přidána hradba, která se opět musí hlídat před zkroucením. Dále jsem zpracoval terasu se schodištěm. Tady to dalo dost zabrat při osazování celku na nádvoří. Ale dopadlo to dobře a tak jsem z druhé strany mohl doplnit schodiště na hradbu. Na nádvoří jsem osadil studnu a k hradbě jsem doplnil vstupní brány a zbytek hradby. Celek jsem oblepil plochou dolního hradu a dolepil terén za renesančním palácem. Na hradní palác nalepeny pilíře se zídkou a hotové schodiště. Horní hrad jsem dokončil přístupovou cestou a hradby. V této fázi se měly už nasazovat i ploty, ale raději je nechám opět na později. Nerad bych je poškodil při manipulaci při přilepování dalších částí hradu.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A opět zatím hotový celek.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Už začíná být problém s focením celého hradu. A to se ještě bude zvětšovat.
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » úte 29. črc 2014 16:05:25

Pustil jsem se do bloku B (přihrádek, vstup a cesta). Nebylo moc času na focení a tak přináším už hotové celky.

Jako první bylo na řadě křídlo A, poté křídlo B a nakonec vstup. Po slepení jednotlivých části se spojily všechny části dohromady. Tato práce byla dosti zdlouhavá, hlavně díky vylepšení plastických oken.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Další zdlouhavou věcí byla střecha. Sice se stavěla bez problému, ale dost dalo zabrat usazení na přihrádek. Nakonec to vyřešila oboustranná lepicí páska.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Hotový přihrádek se nyní přilepil na dolní plochu hradu. Ale ještě předtím se pod horní nádvoří nalepily tři vzpěry 1. Po přilepení přihrádku se postupně nalepily zespodu nalepily vzpěry 2 pod přihrádek a vzpěry 3 na celou plochu dolního hradu.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A opět všechno pohromadě.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » stř 30. črc 2014 18:26:26

Dokončil jsem blok B doděláním mostu a terénu před vstupem do hradu. Ploty opět přilepím později, protože se mi to do teď osvědčilo. Protože při přidávání dalších částí hradu je pro svoji velikost velmi špatná manipulace s modelem. A jde se na blok C dům zbrojnošů.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A hotový celek.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » sob 02. srp 2014 16:54:54

Opět jsem to vzal trochu hopem. Už mám dokončený blok C (dům zbrojnošů a hradba) a blok D (zahrada). Stavba zatím pokračuje bez problému, až na tu manipulaci s hotovým celkem. Opět jsem vynechal nalepení sloupků na zahradě a laserových doplňků. Zatím si netroufám je nalepit a nechám je až po přilepení hradeb a terénu.

Dům zbrojnošů a hradba:

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Zahrada:

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Hotový celek:

Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » stř 06. srp 2014 17:29:31

Už se pomalu dostávám do finiše. Dokončil jsem okolní terén a hradby kolem hradu. U lepení hradeb jsem v první fázi nelepil jednotlivé části, ale napřed jsem slepil celý celek. Hlavně se lépe lepila samotná bašta. Až hotový celek jsem nalepil na svoje místo.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Postupně jsem nalepil celou hradbu kolem hradu a doplnil okolní terén.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Při osazování terasy, hradby a pilířů pod dům zbrojnošů vznikl problém. Omylem tam bylo naznačeno přilepení pilíře na dům a tak jsem musel ze zbytků hradeb udělat ještě jeden pilíř na zakrytí.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov

A pohled na zatím hotový hrad.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Už pouze přilepit okraje hradeb a terénu na základnu. A potom konečně přilepit zbývající sloupky plotu a nalepit všechny laserové díly plotů, zábradlí, branky a na závěr altán a vyhlídku.

Konečně už také můžu konečně zdělit velikost samotné stavby, která je cca 80 x 50 cm.
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod dravec » sob 09. srp 2014 14:13:37

Hrad jsem přilepil na základnu a konečně doplnil všechny laserové díly. Nakonec jsem udělal altánek a vyhlídku.
Model se stavěl krásně a pohodově. Všechno sedělo přesně a nebyl žádný větší problém. Jediné co bylo dost obtížné, tak manipulace s celým modelem při přilepování jednotlivých celků k sobě.
Tímto je tedy tento pěkný hrad dokončený.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov

Celkový pohled na hotový hrad Svojanov.

Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov Hrad Svojanov
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Hrad Svojanov / M.Bartoš / 1:165

Příspěvekod levstepa » pon 06. srp 2018 10:08:22

dobrý den mám 13 let jsem z vítějevse koupil jsem si hrad svojanov a nevím jak ho složit už mám pár skládaček za sebou ale nevím si s hradem rady mohl by jste se mi prosím ozvat do e-mailu levstepa@seznam.cz odkud jste chtěl bych vás poprosit jestli by jste nám ho nesložil já ho hlavně potřebuji na můj projekt o hradu svojanov práci kterou by jste na postavení vynaložil vám ZAPLATÍME odkud Jste :geek:  :geek:  :?:  :?:
levstepa
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. srp 2018 10:03:33


Zpět na Architektura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron