Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod jakubsdk » stř 27. čer 2018 5:58:35

Hezký den přátelé,

jelikož jsem ještě práce neschopný, tak se snažím lepit a pustil jsem se s vervou do tohoto stroje, Obrázek  
abych si za 1 zopakoval stavbu a za 2 si doplnil výstavku :)
Model Buggyry v sezóně 2008-09 jsem si pořídil i s confort packem, přeci jen to posunuje model o další level. Předchozí vydání BigBoye bylo tištěno offsetem ale tento je již na laseru, nicméně se s tím velmi dobře pracuje a na retuš se mi osvědčila Tamiya X-18 semi gloss black. Né tedy na vše, ale drobné dílky a místa více exponovaná prsty ;)

Stavbu jsem zahájil dle návodu tedy kompletací příčných nosníku. Přední a zadní doporučuji upravit oříznutím vnitřních konců, které se lepí do podélníků. Tyto podélníky rámu jsem vyztužil kartonem v celé tloušťce, pro dosažení patřičné tuhosti a oba konce upravil pro osazení příčníku, které jsou stejně široké jako podélníky a papír se na koncích nepatřičně deformoval.
Prostě každý stavitel pozná, jak upravit aby dílky pasovaly ;) Po kompletaci základního rámu jsem se pustil do příhrad, které jsem měl ulehčené laserem a stavba byla pohodová.
Aktuálně je hotový rám a na řadě jsou doplňky.

Teď už pár obrázků:

Obrázek   Obrázek

Rám:

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

Zatím vše a ahoj u dalšího postupu Jakub.
jakubsdk
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 22. úno 2014 17:31:52

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod dravec » čtv 28. čer 2018 13:55:04

Jakube budu sledovat, protože tento model mě ještě čeká. Jenom jsem se díval, že už to bude pomalu čtyři roky co jsem stavěl verzi Markus Bösinger.
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod jakubsdk » sob 30. čer 2018 9:16:10

Hezkou sobotu Vám přeji,

díky Pavle, tak to už se těším na tvou stavbu ;)

Pro dnešek přináším další postup a to na nápravách, vše proběhlo hladce, takže co dodat :) možná jen opravím své tvrzení o vhodnosti černé Tamyii, kterou jsem nahradil o dost vhodnější černou tuší. Výhoda je v tom, že se krásně v pije do papíru a dál se neodírá a to bylo pro mě ideální řešení :)

Teď pár slíbených obrázků:

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek

P.S. pro případné zájemce bych měl k dispozici čelní sklo na verzi Bösinger.


Zatím ahoj a fajn víkend Jakub.
jakubsdk
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 22. úno 2014 17:31:52

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod jakubsdk » úte 17. črc 2018 19:19:51

Hezký večer přátelé,

Další částí stavby byl chladič s motorem, kde na skoro všech přídavných dílkách, které se lepí na motor byly odstraněny chlopně pro lepší přilepení, samotné chladiče byly ok..
Poté jsem postup trochu přeskočil a pustil se do mé oblíbené kategorie a to do koleček ;)  Ty jsem chtěl zpracovat trochu více do detailu a tak bylo provedeno zplastičnění. Přesněji řečeno vyřezání vzduchu na discích, které jsem stejně raději podlepil kopií, hold strach z případného nezdaru mě k tomuto kroku donutil...Dále jen doplnění matiček a poklice u předních kol. U zadních koleček jsem jen doplnil mezikus, který je spojuje ať je mezi nějaká mezírka ;)

Tady pár obrázků:

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek


Zatím ahoj a hezký večer Jakub.
jakubsdk
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 22. úno 2014 17:31:52

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod dravec » stř 18. črc 2018 14:30:00

Pěkná prácička a s těmi koly sis tedy pohrál parádně.
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod jakubsdk » ned 30. zář 2018 10:03:22

Hezký den přátelé,

děkuji Ti Pavle ;)

Po delší odmlce jsem opět něco málo polepil a dozdobil podvozek o nějakou tu droboť. U hnací hřídele jsem provedl změnu a dílky jsem trochu přeorganizoval a doplni kardanový kříž, takhle už by to fungovalo ;)

Obrázek   Obrázek


Dále šlo jen o potrubí, výfuky, nádržky a sem tam matičy pro efekt..vše seskupit a nalepit na rám, toto jest výsledek ;)

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek  


Aktuálně pracuji na kabince a v plánu jsou i drobné úpravy, ale to zase příště, ať se máte na co těšit 8-)

Zatím ahoj Jakub.
jakubsdk
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 22. úno 2014 17:31:52

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod dravec » ned 30. zář 2018 20:04:07

Paráda Jakube. Zatím skvělá práce a už se těším na zbytek stavby.
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvekod jakubsdk » stř 03. říj 2018 23:06:24

Hezký večer přátelé papíru,

veliké díky Pavle, snad to bude pokračovat i nadále  :)

Dalším sestaveným kouskem skládačky je interiér.

Jak jsem v předchozím příspěvku naznačil, tak se i stalo a v interiéru proběhly drobné úpravy podlahy za použití dvouslzičkového plechu od našeho známého Marka (Terenkoza). Ač nakonec nebude vidět, platí zde známá věta: je tam a všichni o tom vědí :lol:  ;)..

Aktuálně pracuji na venkovní straně a rámu do kabinky.

Pár obrázků zde:

Obrázek   Obrázek   Obrázek   Obrázek  

Detail:

Obrázek   ObrázekObrázek


Zatím ahoj a fajn dny všem Jakub 8-)
jakubsdk
 
Příspěvky: 35
Registrován: sob 22. úno 2014 17:31:52


Zpět na Motorsport - F1, WRC, LeMans, DTM, Moto GP ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron