Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » sob 30. srp 2014 18:05:27

Trochu unavený jednotvárností série RSC jsem se pustil do staršího modelu z dílny PK Graphica. A to legendární vůz Mini Cooper, který zvítězil v Rallye Monte Carlo v roce 1964. Posádku tvořily Paddy Hopkirk a Henry Liddon.

Mini Cooper

Na začátek jsem zpracoval horní prosklenou část karoserie se střechou. Zatím příjemná práce, ale z důrazem na přesnost lepení. Hlavně přilepení střechy dalo zabrat.

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » ned 31. srp 2014 17:06:30

Kompletně hotový základ karoserie. Musím uznat, že opět po čase pořádné tvarové lepení modelu. Sice to dá hodně zabrat při tvarování papíru, ale výsledek jsem spokojený.

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » pon 01. zář 2014 18:11:27

Nebyl jsem moc spokojený s postupem lepení podlahy pomocí chlopní. A tak jsem odstranil chlopně na dílech 16 a 62. Místo toho jsem udělal pomocná žebra, která jsem nalepil na díly 15 a 22. Pěkně to zajistilo tvar karoserie a také to zpevnilo samotný model. Střed podlahy jsem také upravil a to tak, že jsem odstranil chlopně na dílech 12P a 12L. Nové chlopně jsem přidal na díl podlahy 66 a zevnitř zpevnil kartonem. Poté jsem celý základ podvozku slepil a vložil do karoserie. Tady jsem postupně napřed nalepil přední a zadní část a až nakonec ve středu žebra. Jako poslední jsem nalepil podběhy. Podstatně se to lepilo lépe než původní provedení.

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper

A konečně slepený celek.

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » sob 06. zář 2014 16:09:58

Konečně jsem udělal přední a zadní nápravy.  Tady to bylo trochu komplikovanější, díky špatným rozměrům všech dílů v návodné kresbě. Takže jak zadní i přední osy a tlumiče jsou podstatně menší než mají být. Stejné je to i u výfukové roury. Proto jsem musel udělat kola, abych mohl tyto rozměry korigovat.  

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » pon 08. zář 2014 16:30:26

Pustil jsem se na dokončení karoserie přilepením drobných dílů. Jako první na řadě byla příď vozu, kde jsem postupně zhotovil nárazník se dvěma světlomety. Ten jsem ale nalepil až po přilepení světel, blinkrů a lištu na přední masce s žaluziemi. Nakonec jsem předek vozu dokončil nalepením tří menších světlometů a stěrače na čelním skle. Na bocích vozu jsem nalepil závěsy dveří, kliky a víčka nádrží. V zadní části jsem sestavil nárazník. Ale ještě před přilepením jsem přilepil zadní světla, registrační značku a kliku. Po nalepení nárazníku jsem nalepil zadní a pomocný světlomet na střeše. Nakonec jsem se rozhodl, že přidám i technologické spoje na bocích vozu, které jsem udělal pomocí drátku 0,3 mm. Jako poslední prací na modelu bylo osazení kol a tak dokončit celý model.

Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42

Re: Mini Cooper / PK Graphica / 1:16

Příspěvekod dravec » sob 13. zář 2014 15:50:55

V Kyjově mě čekalo milé překvapení, když tento model získal dokonce i cenu ve speciální kategorii PK Graphica.

Mini Cooper
dravec
 
Příspěvky: 1208
Registrován: stř 29. úno 2012 18:14:42


Zpět na Motorsport - F1, WRC, LeMans, DTM, Moto GP ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron